fbpx

Најнови статии

Истражете ја нашата колекција на статии, која ви нуди практични совети и приказни за да го инспирирате вашето претприемачко патување.

Улогата на бизнис менторот во развојот на стратешки план

Улогата на бизнис менторот во развојот на стратешки план

Стратешкото планирање е критичен процес за секој бизнис кој има за цел да ја мапира својата иднина. Сепак, изработката на стратешки план кој е и визионерски и практичен не е мала работа. Ова е местото каде што бизнис менторот може да игра клучна улога. Бизнис менторот...

7 придобивки од работењето со бизнис коуч на вашата бизнис идеја

7 придобивки од работењето со бизнис коуч на вашата бизнис идеја

Започнувањето бизнис е предизвикувачко патување, но тоа не мора да го правите самостојно. Работењето со Бизнис Коуч има бројни бенефиции, без разлика дали штотуку почнувате или сакате да го развиете вашиот бизнис на повисоко ниво, бизнис коучот може да ви обезбеди...

Адреса на канцеларијата

ул. Хелсинки 47A 1-5
Скопје, Македонија
Насоки

Работни часови

Пон – пет : 09:00 – 17:00
Сабота и недела: затворено
Празници: затворено

Контактирајте нè

+389 2 32 20 426
growbiz@linkacross.org

Следете нѐ на социјалните мрежи